Firmy na klíč – jedna z možností, jak pořídit firmu

25.08.2016 Tipy a rady

Rádi byste začali podnikat, ale chybí Vám pro tuto činnost jedna z nejdůležitějších věcí, a tou je vlastní společnost? V dnešní době se již nemusíte obávat zdlouhavého procesu založení vlastní firmy. Pokud nemáte čas obíhat úřady nebo si jen prostě nevíte rady, stačí vyhledat služby některé ze společností, která se o vše postará a samotný proces Vám velmi usnadní.

Vybírejte z mnoha nabídek

Při procházení různých nabídek na internetu zjistíte, že firmu si můžete pořídit dvěma způsoby. Rozdíly jsou následující:

1. Ready-madespolečnost je již „hotová“ společnost zapsaná v obchodním rejstříku, má název, sídlo, IČO, ale také jednatele a splacený kapitál. Společnost není aktivní – je založena a připravena k prodeji zákazníkovi.

2. Druhá varianta je firma na klíč/na míru, kterou Vám poskytovatel založí přesně, dle Vašich požadavků.

Nespornou výhodou ready-made je, že můžete téměř ihned začít s podnikáním, protože co se organizace firmy týká, vše je založeno a zařízeno. Vyberete si pouze z nabídky velkého množství již „hotových“ firem, různého data založení a typ společnosti podle toho, zda máte zájem o akciovou společnost či společnost s ručením omezeným.

Oproti tomu pořízení firmy na míru sice trvá o něco málo déle, ale můžete si zde již na začátku diktovat podrobnosti dle Vašich představ. Mezi ty patří např. název firmy, sídlo, počet jednatelů apod. Tyto faktory mohou někomu vyhovovat více, protože např. v případě nevyhovujícího názvu společnosti u ready-made následně odpadají zbytečné výdaje za provedené změny jména firmy.

Čemu se vyvarovat

Ať už zvolíte jakýkoliv způsob založení společnosti, u spolehlivého dodavatele služeb se tím odprostíte od zbytečných starostí a případných chyb. S tím však souvisí ještě jeden důležitý faktor, který je nutné nezanedbat. A tím je pořizování společnosti od firmy, která je skutečně důvěryhodná. Hrozí totiž možnost, že údajná ready-made společnost již vyvíjela nejasné podnikatelské aktivity a může být zatížena finančními závazky.

Nechte to na nás

Pokud chcete své plány svěřit do rukou odborníkovi, rádi Vám nabídneme své služby. Obraťte se na nás prostřednictvím našeho poptávkového formuláře. Ochotně Vám zodpovíme Vaše dotazy nebo vypracujeme nezávaznou nabídku.

A pokud budete potřebovat vyřešit atraktivní sídlo firmy nebo problematiku vedení účetnictví, jsme Vám rovněž k dispozici.

Novinky z našeho blogu

25.11.2020

ZVŘ nově obsahuje ustanovení, které umožňuje zrušení bez likvidace nekontaktních obchodních korporací. Novela zákona o veřejných rejstřících právnických a…

Celý článek
24.11.2020

Další navrhované změny novely zákona o daních z příjmu. Co přináší zrušení superhrubé mzdy? Během své poslední schůze odsouhlasila Poslanecká sněmovna…

Celý článek
23.11.2020

Rychlý přehled, jak funguje zpětné uplatnění daňových ztrát. Jak funguje zpětné uplatnění? Jako jedno z mnoha vládních opatření v boji proti koronaviru…

Celý článek
20.11.2020

Podmínky, které musí právnické osoby splnit, pokud chtějí převod podílu v obchodních korporacích osvobodit od daně z příjmu. Co je potřeba splnit pro…

Celý článek
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Další informace