Přesídlení společnosti

06.08.2018 Tipy a rady

Důvody přesídlení sídla společnosti mohou být různé - a ať už se jedná o stěhování rodiny, nalezení výhodnější, do očí bijící destinace, snaha využít výhodnější podmínky cizí země, či přechod na virtuální sídlo firmy, není přesídlení společnosti nic neobvyklého. Avšak ačkoliv se jedná o relativně jednoduchou záležitost, mohou se i při tomto procesu vyskytnout komplikace. Proto je mnohdy lepší se s přesídlení firmy obrátit na odborníky.

Změnit sídlo společnosti lze jak v rámci České republiky, tak v rámci kterékoliv země v zahraniční. Proto v případě, že si nechcete hned zřizovat odštěpný závod, není problém převést vaši společnost na společnost zahraniční. Při přesídlení společnosti do zahraničí je však potřeba, aby společnost splňovala všechny předpisy a zákony hostitelské země.

Změna sídla firmy v ČR

Změna sídla společnosti v České republice není nijak složitá a rozhoduje o ní obvykle statutární orgán.

Pokud již máte vybranou vhodnou lokalitu, do které chcete své firemní sídlo přesídlit, stačí když tuto změnu vnesete do zakládajícího dokumentu vaší společnosti - Zakladatelské listiny či společenské smlouvy (jak se tyto dokumenty liší se můžete dočíst v předešlých článcích Magazínu zde) společně s potvrzeným souhlasem od valné hromady ve formě notářského zápisu.

Přesídlení sídla společnosti do zahraničí

Přesídlení firmy do ciziny pro vás bude výhodné, pokud bude v nové zemi platit výhodnější daňová legislativa a pokud země bude na dobré ekonomické, a tedy i cenové, úrovni. Evropské země jsou pro přesídlení společnosti zejména díky lepším daňovým systémům výhodně - státy, do kterých lidé přesidlují nejčastěji své společnosti jsou Kypr, Nizozemsko, Irsko a Lucembursko.

Přesídlení firmy do zahraničí však není úplně zadarmo a jsou s ním spojené určité náklady a mnohdy i zvýšené nároky na administrativu a další udržování společnosti. Z tohoto důvodu je lepší do zahraničí přesouvat spíše větší společnosti, které například chtějí rozšířit své pole působnosti, nebo získají dobrého sponzora.

Jinou možností, jak proniknout i za hranice České republiky je samotné založení společnosti v zahraničí, ze kterého plynou téměř stejné výhody a je vhodné spíše pro menší firmy, či začínající podnikatele.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně založení společnosti v cizině, přesídlení firmy do zahraničí nebo změnu sídla firmy v ČR, neváhejte se na nás obrátit kontaktovat nás - rádi Vám se vším pomůžeme.

Novinky z našeho blogu

25.11.2020

ZVŘ nově obsahuje ustanovení, které umožňuje zrušení bez likvidace nekontaktních obchodních korporací. Novela zákona o veřejných rejstřících právnických a…

Celý článek
24.11.2020

Další navrhované změny novely zákona o daních z příjmu. Co přináší zrušení superhrubé mzdy? Během své poslední schůze odsouhlasila Poslanecká sněmovna…

Celý článek
23.11.2020

Rychlý přehled, jak funguje zpětné uplatnění daňových ztrát. Jak funguje zpětné uplatnění? Jako jedno z mnoha vládních opatření v boji proti koronaviru…

Celý článek
20.11.2020

Podmínky, které musí právnické osoby splnit, pokud chtějí převod podílu v obchodních korporacích osvobodit od daně z příjmu. Co je potřeba splnit pro…

Celý článek
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Další informace