Přesídlení společnosti

06.08.2018 Tipy a rady

Důvody přesídlení sídla společnosti mohou být různé - a ať už se jedná o stěhování rodiny, nalezení výhodnější, do očí bijící destinace, snaha využít výhodnější podmínky cizí země, či přechod na virtuální sídlo firmy, není přesídlení společnosti nic neobvyklého. Avšak ačkoliv se jedná o relativně jednoduchou záležitost, mohou se i při tomto procesu vyskytnout komplikace. Proto je mnohdy lepší se s přesídlení firmy obrátit na odborníky.

Změnit sídlo společnosti lze jak v rámci České republiky, tak v rámci kterékoliv země v zahraniční. Proto v případě, že si nechcete hned zřizovat odštěpný závod, není problém převést vaši společnost na společnost zahraniční. Při přesídlení společnosti do zahraničí je však potřeba, aby společnost splňovala všechny předpisy a zákony hostitelské země.

Změna sídla firmy v ČR

Změna sídla společnosti v České republice není nijak složitá a rozhoduje o ní obvykle statutární orgán.

Pokud již máte vybranou vhodnou lokalitu, do které chcete své firemní sídlo přesídlit, stačí když tuto změnu vnesete do zakládajícího dokumentu vaší společnosti - Zakladatelské listiny či společenské smlouvy (jak se tyto dokumenty liší se můžete dočíst v předešlých článcích Magazínu zde) společně s potvrzeným souhlasem od valné hromady ve formě notářského zápisu.

Přesídlení sídla společnosti do zahraničí

Přesídlení firmy do ciziny pro vás bude výhodné, pokud bude v nové zemi platit výhodnější daňová legislativa a pokud země bude na dobré ekonomické, a tedy i cenové, úrovni. Evropské země jsou pro přesídlení společnosti zejména díky lepším daňovým systémům výhodně - státy, do kterých lidé přesidlují nejčastěji své společnosti jsou Kypr, Nizozemsko, Irsko a Lucembursko.

Přesídlení firmy do zahraničí však není úplně zadarmo a jsou s ním spojené určité náklady a mnohdy i zvýšené nároky na administrativu a další udržování společnosti. Z tohoto důvodu je lepší do zahraničí přesouvat spíše větší společnosti, které například chtějí rozšířit své pole působnosti, nebo získají dobrého sponzora.

Jinou možností, jak proniknout i za hranice České republiky je samotné založení společnosti v zahraničí, ze kterého plynou téměř stejné výhody a je vhodné spíše pro menší firmy, či začínající podnikatele.

Pokud máte nějaké dotazy ohledně založení společnosti v cizině, přesídlení firmy do zahraničí nebo změnu sídla firmy v ČR, neváhejte se na nás obrátit kontaktovat nás - rádi Vám se vším pomůžeme.

Novinky z našeho blogu

01.03.2021

Rozhodujete se, která forma podnikání je pro vás ta pravá? Pomůže vám tento přehled hlavních rozdílů mezi akciovou společností a společností s ručením…

Celý článek
25.02.2021

Novelizace daňového řádu přinesla řadu změn, např. zavedení nové podoby daňové informační schránky nebo úpravy ve lhůtách pro podání přiznání k dani z příjmů.…

Celý článek
15.02.2021

V lednu 2021 vešel v platnost tzv. daňový balíček, který v sobě obsahoval celou řadu změn s dopadem do oblasti hmotného a nehmotného majetku. Novela…

Celý článek
09.02.2021

Daňové přiznání se týká hlavně podnikatelů. V tomto článku zjistíte základní informace, které vám pomohou s vyplněním daňového přiznání. Podáváte daňové…

Celý článek
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Další informace