Likvidace společnosti

Nechte svou společnost hladce zaniknout!

Rozhodli jste se pro zrušení s.r.o., neboť je pro vás již nepotřebná a zbytečná? Nebo se chystáte zlikvidovat společnost, protože již nevyvíjí žádnou aktivitu? Ať už jste se pro proces likvidace firmy rozhodli z jakéhokoli důvodu, jsme tu od toho, abychom Vám s ním pomohli – nabízíme Vám zrušení společnosti řádným a právně správným postupem.

Likvidace firem

Likvidací společnosti se rozumí vymazání společnosti z obchodního rejstříku, tedy zrušení tohoto právního subjektu, přičemž tato společnost není předlužená. Pokud je firma v likvidaci, musí před jejím vymazáním z obchodního rejstříku dojít k vypořádání majetkových vztahů, proto celý proces zabere nějaký čas. Pokud však chcete zlikvidovat společnost co nejdříve, můžeme Vám pomoci zajistit prodej s.r.o a i dalších obchodních společností, které vlastníte.

V rámci likvidace společnosti za Vás zařídíme:

  • všechny právní úkony spojené s procesem, jímž společnost v likvidaci prochází (jmenování likvidátora, tvorba návrhu na rozdělení likvidačního zůstatku aj.)
  • vyřízení veškeré potřebné dokumentace (sepsání notářského zápisu, sepsání oznámení společnosti o vstupu do likvidace, sepsání návrhu na výmaz společnosti z obchodního rejstříku aj.)
  • řádné vymazání společnosti z obchodního rejstříku
  • prodej firmy (po případném zájmu a dohodě)

Likvidace zadlužené firmy

Pokud je společnost předlužená a její majetek nestačí na úhradu dluhů, je nutné namísto procesu zrušení firmy podstoupit insolvenční řízení, které k zániku společnosti povede také.

Likvidace s.r.o. a zrušení akciové společnosti

Likvidace společnosti s ručením omezeným a likvidace a.s. se mohou lišit v přesných postupech, avšak výsledkem jakéhokoli zrušení firmy je výmaz této společnosti z obchodního rejstříku a zánik firmy.

Kontaktujte nás
pro pomoc s likvidací své společnosti!

Čísla, která se mění správným směrem

9 500+ Založených a prodaných společností
15 000+ Poskytnutých sídel společnosti
9 Let naší historie

Novinky z našeho blogu

01.03.2021

Rozhodujete se, která forma podnikání je pro vás ta pravá? Pomůže vám tento přehled hlavních rozdílů mezi akciovou společností a společností s ručením…

Celý článek
25.02.2021

Novelizace daňového řádu přinesla řadu změn, např. zavedení nové podoby daňové informační schránky nebo úpravy ve lhůtách pro podání přiznání k dani z příjmů.…

Celý článek
15.02.2021

V lednu 2021 vešel v platnost tzv. daňový balíček, který v sobě obsahoval celou řadu změn s dopadem do oblasti hmotného a nehmotného majetku. Novela…

Celý článek
09.02.2021

Daňové přiznání se týká hlavně podnikatelů. V tomto článku zjistíte základní informace, které vám pomohou s vyplněním daňového přiznání. Podáváte daňové…

Celý článek
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.   Další informace